Klub Sportowy SOKUDO

Karate Koszykówka Lekkoatletyka

Aktualności

Mistrzostwa Polski WKF

???????? Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców ???????? pod auspicjami Polska Unia Karate - Polski Związek Sportowy za nami. W dniach 03-04.06.2023 Sokudziaki stanęły do najtrudniejszych zawodów w swojej karierze. W miejscowości Zielonki-Parcela na matach karate stanęło do rywalizacji aż 65 klubów, a wśród nich najlepsi z Sokudziaków. Co prawda nie zdobyliśmy najwyższego miejsca na podium, to jednak wracamy z równie cennymi, bo ciężko wywalczonymi brązowymi medalami.
Julia Giergiela 3 miejsce w kumite indywidualnym -68kg - uczennica Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku "Nukleonik"
Drużyna Juniorów młodszych w składzie: Szymon Mazurek, Kryspin Wichowski i Cezary Firląg zdobywają 3 miejsce w konkurencji kata drużynowym - uczniowie Szkoła Podstawowa nr 6 w Otwocku. Pierwsze miejsce poza podium zajmuje Czarek Mazurek (absolwent Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku, który po zaciętej walce o brąz niestety doznał skręcenia kolana i musiał oddać dalszą walkę.
Na wyróżnienie zasługuje także Kajetan Marton, który otrzymał powołanie do sędziowania zawodów tak wysokiej rangi.
Jednak wszystkie startujące Sokudziaki zasługują na ogromne słowa uznania i gratulacje za wolę walki i postawę, ich włożona ciężka praca z pewnością zaowocuje w przyszłości.